



Costa Rica
Costa Rica is een paradijs voor natuurliefhebbers. Wie op vakantie gaat naar dit beeldschone land kan niet om de natuur heen. Eénderde van het land is beschermd natuurgebied. Men vindt er nevelwouden, regenwouden en vulkanen. De kans dat men apen, krokodillen, luiaarden en toekans ziet is erg groot. Het ecotoerisme is hier ver ontwikkeld. De natuur is niet het enige dat Costa Rica te bieden heeft. Het land heeft ook afgelegen en ongerepte bountystranden met wuivende palmen.
San José
Uw reis begint en eindigt in de hoofdstad van Costa Rica. San José ligt op 1150 meter hoogte aan de voet van de Cordillera Central in een breed, vruchtbaar dal waar koffie wordt verbouwd. Deze ligging verzekert de stad van een aangenaam klimaat. Sinds 1823 is het in 1737 gestichte San José de hoofdstad van het land, een moderne en welvarende Latijns-Amerikaanse metropool met maar weinig fraaie gebouwen en overblijfselen uit de Spaanse tijd. Men probeert tegenwoordig echter de grauwe stad een beetje op te vrolijken. Zo vertonen het neoclassicistische Hotel del Rey en de houten huizen van rond 1900 in de oude wijk Barrio Amón hernieuwde glans, en zijn de pleinen Parque Morazán, Parque de la Merced en Parque Central volledig opgeknapt.

De Pacifische kust
Tijdens een reis door Costa Rica, maar ook na afloop van de reis, is het de moeite waard om enkele dagen aan het strand te verblijven. De meeste stranden liggen aan de Pacifische kust. Playa Tortuga ten noorden van het Nationale Park Corcovado, het strand bij het Nationale Park Manuel Antonio, Playa Tambor en Playa Tamarindo. In de buurt van dit laatste strand ligt ook het Nationale Park Las Baulas, één van ’s werelds belangrijkste neststranden voor de lederschildpad. In het miden van het legseizoen (november tot april) worden soms wel 200 lederschildpadden per nacht geteld. Het nestelstrand beslaat qua oppervlakte slechts een klein deel van het park, het grootste deel bestaat uit een mangrovemoeras. Bij de tropische stranden in Manuel Antonio groeit het regenwoud tot op het strand en dat maakt deze stranden tot één van de mooiste ter wereld. Samen met het Nationale Park Corcovado is Manuel Antonio bovendien de enige plaats in Costa Riva, waar de doodshoofdaapjes in redelijke aantallen voorkomen.
Beknopte route:
Dag 1 Vliegreis Amsterdam – San José + verblijf San José
Dag 2 San José – Dominical
Dag 3 Dominical
Dag 4 Dominical
Dag 5 Dominical
Dag 6 Dominical
Dag 7 Dominical
Dag 8 Dominical – Manuel Antonio
Dag 9 Manuel Antonio
Dag 10 Manuel Antonio
Dag 11 Manuel Antonio
Dag 12 Manuel Antonio
Dag 13 Manuel Antonio
Dag 14 Manuel Antonio – San José
Dag 15 Vliegreis San José - Amsterdam
Dag 16 Aankomst Amsterdam