Home |  Sitemap |  Contact


Wenst u een persoonlijk reisadvies van WRC reizen?


Bel ons:
088-01 01 100
lokaal tarief

Verslag van WRC-medewerkster Jessica Krijgsman


3-weekse camperrondreis (Fraserway 24ft slide out camper) 
vanuit Vancouver, juli 2008

 
Beste lezer, 
In dit beknopte verslag deel ik onze ervaringen met u. Ik heb juist niet gekozen voor een reisverhaal over onze reis, wat we allemaal gedaan en gezien hebben en waar we geweest zijn. Ik bekijk het meer van de praktische kant, dus meer in de categorie 'Tips en Trucs'. Ik hoop dat u er iets aan heeft... 

AIR TRANSAT: Air Transat
Air Transat heeft vorige zomer alle toestellen van binnen aangepast, zodat we ruim konden zitten. Zelfs mijn man (1.90 meter), had nog een paar centimeter beenruimte over. De kinderen kregen een leuke attentie en een gratis koptelefoontje. Als je zelf geen koptelefoontje meeneemt, dan kun je aan boord er een kopen. We hebben leuke, actuele films gezien. Air Transat biedt helaas geen personal video service aan. De film is dus te zien op een groot scherm, i.p.v. op een schermpje in de stoel voor je.

ACCENT INNS:
Als u een camper huurt bent u verplicht om eerst een nachtje goed te slapen in een hotel. U kunt dus niet meteen na aankomst in Canada uw camper ophalen. Bij aankomst in Vancouver belt u het hotel (telefoonnummer staat op uw voucher) en de gratis shuttle-bus komt u ophalen. Afhankelijk van het verkeer is het ongeveer 15 minuten rijden van de luchthaven naar Accent Inns. Tegenover Accent Inns is een restaurant en een pin-automaat (ATM). WRC reizen boekt graag haar klanten in dit airport hotel omdat u namelijk tijdens het inchecken bij de receptie te horen krijgt hoe laat Fraserway u de volgende ochtend op komt halen. Dit bespaart u een hoop tijd (vanwege jetlag bent u vast heel vroeg wakker!) en in de tussentijd kunt u lekker gaan ontbijten in het IHOP-restaurant (International House of Pancakes).

FRASERWAY:
Daar kwamen we natuurlijk voor! Vliegen is leuk, in een hotel slapen is leuk maar het gaat natuurlijk om die camper. Je wilt graag snel op pad maar dat gaat niet zomaar! In Canada is men niet zo gehaast als in Nederland. We werden heel hartelijk ontvangen; er is tijd voor een kopje koffie en/of thee. Er is een speelhoek voor de kinderen en een computer met internetaansluiting, zodat u het thuisfront op de hoogte kan brengen dat u goed bent aangekomen. 
De contracten worden opgemaakt (let op: alle bestuurders moeten worden bijgeschreven op het contract). Al dat papierwerk is even doorbijten maar wel erg belangrijk! 
Een Fraserway medewerker (spreekt Nederlands of Engels of Duits) loopt met u mee naar de camper om een rondleiding te geven. U wordt dus NIET afgescheept met een video- instructie! Probeer de uitleg goed in u op te nemen. Mocht u iets niet begrijpen, vraag het gerust nog een keer. 
Mocht u tijdens het uitpakken van uw koffer en het inruimen van de camper het idee hebben dat u niet genoeg dekens of handdoeken of iets dergelijks heeft, vraagt u dan om extra. Ook al is het heel warm in Vancouver, het kan in de bergen erg koud zijn en dan heeft u die extra deken wellicht wel nodig. U kunt uw koffers in de loods achterlaten, dat scheelt ruimte in de camper!

Loop samen met de Fraserway medewerker een rondje om de camper om te controleren op eventuele krassen en andere beschadigingen. U krijgt van Fraserway wegenkaarten en camping gidsen mee.

DE CAMPER: Camper met slide-out
Maak op het terrein van Fraserway een 'oefenrondje' met de camper, om te wennen aan de afmetingen van de camper. Het is even wennen, maar in Canada is alles gelukkig groot en ruim opgezet. Wat misschien niet snel went is de hoogte van de camper. Op een camping is een kras van een boomtak zo gemaakt! Laat de bijrijder ook altijd even uitstappen bij het inparkeren om te kijken of het goed gaat. Een kuil of hobbel veroorzaakt gewaggel en gerammel. Zorg er dus voor dat alle kastjes goed dicht en op slot zijn, zodat al het servieswerk daar blijft waar het hoort....

Wij hadden een klein waterpasje aan boord. Als je ietwat scheef staat lig je niet lekker in je bed. Wat misschien belangrijker is, is dat de propaan toevoer van de koelkast dan niet goed doorloopt waardoor de koelkast afslaat en al het diepvries eten ontdooit...

Als de camper aangesloten is op vaste spanning schakelt de koelkast automatisch over van propaan naar electriciteit.

Als u met een ferry overvaart wordt u gevraagd om de koelkast (die tijdens het rijden op propaan koelt) even uit te zetten. Niet vergeten om de koelkast weer aan te zetten!

Tijdens deze reis hadden wij een 24ft camper met slide out. Die extra 60-70 cm verschil maakt toch wel heel veel uit als je binnen in de camper bent. De slide out werkt alleen als de camper op de handrem staat. Als de slide out weer " in ge-slided" wordt, zorg er dan voor dat er niks in de weg staat want anders loopt de boel vast.

Douchen in de 24ft ging prima. Het is wel een aanslag op je fresh en grey water tank.

Meteen wat onmisbare vaktermen: 

Fresh water tank: schoonwater tank voor de afwas en evt. douche. 
Het water is te drinken maar niet echt lekker.   
Grey water tank: afval water van de douche en de keuken.
Black water tank: "menselijk afval" plus toiletpapier. Niet geschikt voor luiers
 en tampons, dan raakt de boel verstopt.


Water afvoerAls u de tanken gaat legen, leeg dan eerst de black water tank en spoel de slang daarna van binnen schoon met het water uit de grey water tank. 

Full hook-up: de camper is aangesloten op vaste spanning en riool en watertoevoer. 

Pull-thru: vooral handig bij hele grote campers: je kunt rechtdoor rijden om van je campingplek af te komen, je hoeft dus niet achteruit en heen en weer te steken om van de plek af te komen. 

De camper hoeft niet altijd op vaste spanning te staan. 

Als de fresh water tank vol is en de black en grey watertank is leeg kun je 2 tot 3 dagen zonder full hook up.

De meeste campings hebben een sani-dump station, dat is de plek waar u de tanken kunt legen en weer vers water kunt bijvullen.

Als wij weer op pad gingen deed mijn man altijd een rondje om de camper voordat hij achter het stuur kroop. Gewoon om te kijken of alle slangen en kabels afgekoppeld zijn...

Ik deed binnen in de camper altijd even een check om te kijken of alle deuren en kastjes dicht waren en op slot.

CAMPINGS: Prachtige campings
Zijn er te kust en te keur in alle soorten en maten. De campings staan goed aangegeven langs de kant van de weg. De kosten variëren van CAD$ 20-50, al naar gelang de faciliteiten. Wij waren in British Columbia in de maand juli. We hebben nooit een camping vooruit gereserveerd en we konden overal terecht. We zorgden wel dat we altijd vroeg in de middag op een camping aankwamen, om ons in te schrijven en een plekje te zoeken. Dan konden we daarna een stadje in of een wandeling maken. De campings in de parken zijn groot en bij alle plekken is vaak een picknick bank aanwezig en een vuurplek. 
Dan komt de bijl zeer goed van pas! Bij de ranger kunt u een bundel hout kopen voor ongeveer CAD$ 7, maar dat moet nog wel in stukken gehakt worden. In Alberta was het hout gratis. Eten koken op echt vuur is lekker (vis met een schijfje limoen en koriander en viskruiden in aluminiumfolie...) en leuk voor de kinderen! 

BCRV:
Dit is een ideale camping in Vancouver. Er is een winkeltje, een boekingsburo voor trips (o.a. whalewatching!), een zwembad en een fitnessruimte. De eigenaresse spreekt Nederlands. De camping ligt vlak bij de skytrain die u in een half uur naar downtown Vancouver brengt. Als u hier uw reis begint kijk dan even bij het vuilnis...mensen hebben vast een BBQ weggedaan of een lekkere ligstoel laten staan omdat die niet mee terug kon in het vliegtuig. Als u hier de reis eindigt dan is er een hele wasstraat om alle muggen van de camper af te spoelen (oh ja, breng muggenspul mee!)
Kijkt u ook eens op www.bcrv.com.

DE DRAADJES: 
Net als in Amerika heeft ook Canada 110V in plaats van 220V zoals in Nederland. Het meest praktische is zoveel mogelijk meegenomen apparaten op 12Volt te laten functioneren. Dat is namelijk altijd aanwezig in de camper (of auto) via de sigarettenaanstekerpunten, onderweg of niet. Daarbij beschikken niet alle campings of overnachtingsplaatsen over een zogenaamde '110V hook-up'.
Lees hier meer over dit onderwerp.

DAN TOCH NOG EEN PAAR TOERISTISCHE TIPS:

  • Onder Jasper ligt Mount Edith Cavell. Hier kunt u de Angel Glacier trail lopen (goed begaanbaar pad). Aan het eind van de trail staat u aan de voet van de Angel Glacier.
  • In de buurt van Jasper, voorbij Pocahantas, zijn de Miette Hot Springs. Hier kunt u lekker badderen.
  • Authentieker dan de Stampede in Calgary is de Stampede in Williams Lake. Deze wordt gehouden in het laatste weekend van juni. Een echte aanrader!
  • Kaslo, Nelson en New Denver zijn schattige stadjes en voor Canadese begrippen erg oud. Aan de meertjes is het goed vertoeven.
  • Bij het meer van Osoyoos, vlak boven de grens met Amerika, kunt u heerlijk zwemmen.

Stampede

Kinney Lake

Beer langs de weg


TOT SLOT:

Bij de Safeway ( supermarkt) kunt u een bonuspas halen. Het heeft ons tijdens de reis met gemak CAD$ 70 bespaard. 

Wij hebben een geweldige reis gehad! Het was soms een lange zit, maar met af en toe een beer langs de weg was er genoeg afleiding. Drie weken was absoluut te kort!

Pick-up truckNa deze reis zijn we een klein jaar later naar Toronto gevlogen en hebben we in Ontario rondgereden. Tijdens deze reis hadden we een pick up truck 10 ft met slide out. In één woord: fantastisch!
De truckcamper sprak ons nog meer aan dan de gewone camper. Waarom? Het is voor ons gevoel wat stoerder en je moet iets meer improviseren vanwege de beperkte ruimte, waardoor je meer het gevoel hebt dat je aan het kamperen bent. 

Onze kinderen pasten nog precies met z'n tweetjes in het dinette bed. Terwijl onze meiden toch flink zijn voor hun 8 jaar. Zo'n truck camper is dus zeker aan te bevelen met kleine kinderen. Bovendien vind ik dat de kinderen voorin, in de auto, beter en prettiger zitten. Ook met z'n tweetjes is het prima te doen. Het bed bovenin is heel ruim, alles wat je nodig hebt om luxe te kamperen zit erin!

Aan alles komt een eind, dus ook aan mijn verhaal. Er valt natuurlijk nog veel meer te vertellen over reizen met een camper door Canada, maar misschien kunt u beter zelf gaan kijken!

Bedankt voor uw belangstelling en als u nog vragen heeft, neem gerust contact met ons op!

Jessica Krijgsman