

Namibië, het rustige Afrikaanse alternatief
Namibië is toeristisch gezien nog vrij ongerept in vergelijking met buurland Zuid-Afrika. Het land is circa 20 keer groter dan nederland en heeft slechts 2 miljoen inwoners. Ook hier kunt u safari’s maken, genieten van gevarieerde landschappen vanuit uw eigen motorhome. En dat alles op een kwalitatief hoogstaand niveau tegen alleszins acceptabele prijzen.

Duitse toeristen hebben Namibië al veel eerder ontdekt. Dat heeft alles te maken met het korte koloniale verleden waarin het Duitse keizerrijk onder leiding van Bismarck zich ook als koloniale wereldmacht wilde manifesteren. Na de Eerste Wereldoorlog werden de Engelsen er de baas en daarna werd het gebied nog geruime tijd bestuurd vanuit Zuid-Afrika tot tot het in 1990 onafhankelijk werd. De diverse machthebbers hebben er allemaal hun sporen achtergelaten, zowel in de taal als in de keuken. De hoofdwegen zijn goed en voorzien van duidelijke bewegwijzering. Zodra u Windhoek heeft verlaten is er amper nog verkeer en het links rijden went snel. U kunt beter niet in het donker rijden. Dat heeft niet te maken met criminaliteit maar vanwege de dierlijke verkeersdeelnemers en het ontbreken van verlichting langs de weg.
Namibië heeft in het algemeen een prima wegennet waarvan het merendeel bestaat uit geasfalteerde wegen. Hou er rekening mee dat de afstanden enorm zijn en er aan de linkerkant wordt gereden. Ook zijn sommige delen en bezienswaardigheden alleen goed bereikbaar per jeep.
Beste reistijd
Namibië heeft een droge winter van mei tot oktober en een natte zomer van november tot april. De mooiste periode is april en mei als de vegetatie tot bloei komt. Voor zien van groot wild is mei t/m september zeer geschikt omdat de dieren dan bij de drinkplaatsen komen. Het verschil tussen dag- en nachttemperatuur kan oplopen tot meer dan 20 graden.
‘een reisorganisatie met een eigen label’
In 1983 werd WRC Reizen opgericht door de huidige directie met als inzet het samenstellen van eigen reizen en directe verkoop aan de consument.
Service en betrouwbaarheid zijn voor u en ons belangrijk, daarom zijn wij aangesloten bij het SGR, de ANVR en het Calamiteitenfonds. Meer informatie over WRC Reizen »
Individueel maar toch verzorgd
De WRC Reizen Groep heeft een eigen(wijze) visie: een origineel, individueel, verzorgd aanbod tegen een uitstekende prijs/kwaliteit verhouding.
Bekijk ook onze andere vakantiesites:
![]()
Authentieke reizen naar de Zuid-Europese landen Spanje, Portugal, Frankrijk, Italië, Turkije en Malta.
![]()
Gespecialiseerd in cruises. Uniek in de reiswereld: iedere cruise kan gecombineerd worden met een passend landarrangement.
Houdt u van originaliteit en niet van ‘13 in een dozijn’ dan bent u bij onze organisaties aan het juiste adres.