Offerte aanvragen
  • Introductie
  • Inbegrepen
  • Landkaart
  • Dag tot dag
  • Hoogtepunten
  • Hotels
  • Uitbreidingen
  • Excursies
Collega Mirja van WRC Reizen met op de achtergrond bomen, een meer en bergen
Mirja Rempt
Senior Reisspecialist
Prijsindicatie
Campingreis: Hoogtepunten van British Columbia en Alberta vanuit Edmonton

Prijsindicatie per persoon, gebaseerd op twee personen: €580,-

Inbegrepen:

  • Overnachtingen op campings
  • Lokale belasting over de camping-nachtprijs.
  • Routeboek
  • Gebruik maken van een Travel app.

Niet inbegrepen:

  • Vluchten naar/van Canada (is wel mogelijk)
  • Camperhuur (zie hieronder)
  • Eerste en/of laatste hotelovernachting(en) bij aankomst/vertrek
  • Entreegelden, ferry overtochten, overige maaltijden, eventuele parkeergelden en excursies.
  • Bijdrage garantiefonds SGR €5,- per persoon.
  • Calamiteitenfonds €2,50,- per boeking.
  • Reserveringskosten €45,- per boeking.
  • Bijdrage Trees for All: €5,- per boeking.

Camperhuur:
Wij kunnen u camperhuur aanbieden met diverse verhuurmaatschappijen. Wij werken samen met grotere en kleinere camperverhuurders. In principe is alles mogelijk, vraag gerust naar de mogelijkheden.

Opmerking: Voor deze reis bedraagt de aanbetaling 50% van de reissom en zijn er afwijkende annuleringsvoorwaarden van toepassing.
Indien uw aantal camperhuurnachten afwijkt van deze voorbeeldreis dan kan de campingtour op maat wordt aangepast.

Deze reis is alleen te boeken in combinatie met camperhuur en/of vluchten gereserveerd via WRC Reizen.

Camperreizen | 20 dagen

Campingreis: Hoogtepunten van British Columbia en Alberta vanuit Edmonton

Edmonton: een slimme plek om uw Canada camperreis te starten. Veel mensen kiezen voor Calgary of Vancouver als startpunt voor hun camperreis door het westen van Canada, waardoor de campers op deze locatie het eerste volgeboekt zijn. Maar wist u dat u vanuit Nederland ook rechtstreeks naar Edmonton kunt vliegen, dat u in Edmonton camperverhuurdepots zijn van diverse verhuurders en dat u in ca. 3,5 uur naar de Rocky Mountains rijdt? Nadat u de camper in Edmonton heeft opgehaald, start u in Elk Island National Park. Een uniek gebied op slechts een uur ten oosten van Edmonton. In dit prairie landschap, afgewisseld met bossen woont een enorme hoeveelheid wildlife. De bison is hier de ster van het park.

Vervolgens verruilt u de prairies voor de bergen. Alle hoogtepunten van de Canadese Rockies passeren de revue. Verwacht aqua blauwe bergmeren, besneeuwde bergtoppen, bulderende watervallen, dichte dennenwouden en ijzige gletsjers. Tussen de parken door rijdt u over schitterende routes, met talloze uitkijk punten. Kijk onderweg uit naar wildlife: grote kans dat u zomaar langs de kant van de weg beren , elanden of ander wildlife ziet lopen.

Ook de zonnige Okanagan Valley met fijne stranden langs de vele meren en de fantastische stad Vancouver vindt u op uw route. Uiteraard hebben we ook voor deze reis de campings voor u gereserveerd. Zo bent u verzekerd van een plek. Het route boek / de travel app maakt uw reis als uw persoonlijke reisgids helemaal compleet!

Voor uw camperreis kunt u bij WRC kiezen uit een breed aanbod aan campers. Bekijk camperaanbieders.

Prijs p.p. vanaf: € 580,-
Reisduur
20 dagen 17 hoogtepunten
Hoogtepunten
  • Begin- en eindpunt: Edmonton
  • Uw campings zijn gereserveerd en betaald
  • Incl. routeboek/travel App. met veel tips
Uw reis in comfort ontdekken

Beschikbare camperaanbieders

Dag tot dag
Route en kaart
Dag 1-2 Elk Island National Park
Dag 3-4 Jasper National Park
Dag 5-6 Clearwater
Dag 7 Lillooet
Dag 8 Whistler
Dag 9-10 Vancouver
Dag 11 Manning Provincial Park
Dag 12-13 Penticton
Dag 14 Revelstoke
Dag 15 Golden
Dag 16-17 Banff National Park
Dag 18 Jasper National Park
Dag 19-20 Edmonton
Welk avontuur wilt u beleven?

Reisbeschrijving

Alles weergeven

Camper ophalen + Edmonton – Elk Island National Park ca. 60 km

Dag 1-2
Two Elk | Rondreis Canada

Vandaag haalt u uw camper op en nadat de boodschappen binnen zijn, is het tijd om de stad achter u te laten en de ‘great outdoors’ op te zoeken. U rijdt over de praries van Alberta, ten oosten van Edmonton naar Elk Island National Park. In dit park leeft een enorme concentratie wildlife. Vanuit uw camper ziet u bizons, elanden en herten. Met wat geluk kunt u zelfs de Canadese lynx of coyote spotten.
Hier verblijft u 2 nachten.

Elk Island National Park – Jasper National Park ca. 410 km

Dag 3-4
Jasper NP Spirit Island Alberta | Rondreis Canada

U rijdt Yellowhead Country binnen via de Yellowhead Highway. Maak een stop in Miette Hot Springs, waar u heerlijk kunt ontspannen in warme mineraal baden. U verblijft 2 nachten in of nabij Jasper National Park.  Een van de hoogtepunten van de Canadese Rocky Mountains. Maak een boottocht op Maligne Lake naar Spirit Island, één van de meest gefotografeerde plekken ter wereld. Bewonder de watervallen van Maligne Canyon. Loop langs het ravijn over de zeven bruggen en geniet van het prachtige uitzicht.

Jasper National Park – Clearwater (Wells Gray Provincial Park) ca. 320 km

Dag 5-6
Jasper Wells Grey Park Alberta | Rondreis Canada

Vandaag rijdt u verder via Mount Robson Provincial Park, vernoemd naar de hoogste berg van Canada, naar Clearwater, waar u 2 nachten zult verblijven. Uw uitvalsbasis om de bulderende watervallen van Wells Gray Provincial Park te bekijken.

Clearwater (Wells Gray Provincial Park) – Lillooet ca. 300 km

Dag 7
Lillooet Rivier BC | Rondreis Canada

Vandaag ervaart u het gold rush verleden van British Columbia. De route naar Lillooet leidt u langs historische gebouwen, door unieke geologische landschappen en naar delen van de originele Cariboo Wagon Road die in de jaren 1860 door meer dan 10.000 pioniers werd gebruikt.

Lillooet – Whistler ca. 130 km

Dag 8

Whistler is een bekende wintersportbestemming. De twee bergen Whistler en Blackcomb Mountain vormden de locatie van de Alpine onderdelen van de Olympische winterspelen in 2010. Met bijna 40 ski-liften is het een skigebied van de overtreffende trap.

Ook buiten het wintersportseizoen biedt Whistler volop activiteiten. In het dal speelt het leven zich af rond de voetgangerszone van Whistler Village waar de winkels, restaurants en cafés zich aaneenrijgen. Op actief gebied valt er veel te beleven! Ga ziplinen, raften over wilde rivieren of beklim hoge bergen om vervolgens op een mountainbike spectaculair naar beneden te rijden.

Bewondert u de natuur liever in rust? Neem dan de lift omhoog en wandel over één van de vele bergpaden naar beneden om het Canadese wildlife te kunnen spotten.

Whistler – Burnaby / Vancouver ca. 125 km

Dag 9-10

U neemt vandaag de indrukwekkende Sea-to-Sky Highway langs de Stille Oceaan naar Vancouver. Geniet van de prachtige uitzichten over zee, gigantische bergen, kletterende watervallen, leuke dorpjes en mooie parken.

We selecteren bij voorkeur een camping in de omgeving van Vancouver voor u, waarvandaan u per openbaar vervoer naar Downtown Vancouver kunt reizen. Dan kunt u de camper vandaag laten staan en na alle natuur pracht genieten van de fantastische stad Vancouver.

Vancouver – Manning Provincial Park ca. 215 km

Dag 11
Manning Park Flowers | Rondreis Canada

U verlaat het stedelijke gebied rond Vancouver en rijdt naar Manning Park. Het landschap van Manning Provincial Park varieert van weelderige, groene vegetatie die kenmerkend is voor kustgebieden, tot aan de drogere gebieden die meer in het binnenland voorkomen.

Manning Provincial Park - Oliver / Penticton ca. 185 km

Dag 12-13
OkanaganValley BC | Rondreis Canada

Geniet van het spectaculaire landschap in Manning Provincial Park als u door de beboste valleien van de Cascade Mountains rijdt. Vandaag eindigt de rit in de warme Okanagan Valley, die bekend staat om zijn meren, wijn en fruit. U verblijft 2 nachten in Oliver of Penticton.

Oliver / Penticton – Revelstoke ca. 265 km

Dag 14

Op weg naar Revelstoke! De kortste route is ca. 250 km. Kiest u voor een kleine omweg van ca. 30 km dan komt u langs de grotten van Ainsworth Hot Springs. Maak een stop in het charmante dorp Kaslo en de zilvermijn van Sandon, nu een spookstad. Vervolgens rijdt u langs de oevers van Arrow Lakes naar Revelstoke.

Revelstoke – Golden ca. 150 km

Dag 15
Buffel | Rondreis USA

De Trans-Canada Highway leidt u langs steile berghellingen en gletsjers naar Glacier National Park. Houd uw camera in de aanslag voor berggeiten en beren. Golden biedt goede mogelijkheden voor een raftingtrip.

Golden – Banff National Park ca. 75 km

Dag 16-17
Morane Lake Banff NP | Rondreis Canada

U rijdt vandaag door de diepe valleien van de Kicking Horse Pass in Yoho National Park in de richting van Banff. Bezoek de indrukwekkende Wapta Falls en mis zeker Emerald Lake en Lake Louise niet. U verblijft 2 nachten in Banff.

Banff National Park – Icefields Parkway - Jasper National Park ca. 290 km

Dag 18
Icefield Parkway Jasper | Rondreis Canada

U rijdt over de beroemde Icefields Parkway (highway 93), die staat aangeschreven als één van de mooiste wegen ter wereld. U kunt spectaculaire vergezichten met ongerepte, turquoise meren, kronkelende watervallen en eeuwenoude gletsjers verwachten. Kijk goed of u schapen, herten, zwarte beren of coyotes ziet.

Jasper National Park – Devon / Edmonton ca. 365 km - inleveren camper in Edmonton.

Dag 19-20
Edmonton | Rondreis Canada

U laat de Rockies achter u en rijdt vandaag richting Edmonton. Wellicht rijdt u nog door naar de West-Edmonton Mall, het grootste overdekte winkel en entertainment complex van Noord-Amerika. Naast ruim 800 winkels beschikt het over een subtropisch zwemparadijs, een schaatshal en meerdere hotels.

Een laatste overnachting is voor u geboekt nabij Devon, gelegen aan de North Sasketchewan River,  op ca. 30 minuten van Edmonton. De volgende ochtend levert u de camper weer in.

Dag tot dag
Dag 1-2
Elk Island National Park
Dag 3-4
Jasper National Park
Dag 5-6
Clearwater
Dag 7
Lillooet
Dag 8
Whistler
Dag 9-10
Vancouver
Dag 11
Manning Provincial Park
Dag 12-13
Penticton
Dag 14
Revelstoke
Dag 15
Golden
Dag 16-17
Banff National Park
Dag 18
Jasper National Park
Dag 19-20
Edmonton
Veelgestelde vragen West-Canada

Lees hier de veelgestelde vragen voor een rondreis naar West-Canada. Meer vragen? Bekijk ook onze reisinformatie voor Canada. Staat uw vraag er niet tussen? Neem dan contact met ons op.

Wat is de beste reistijd voor West-Canada?
De beste reistijd voor West-Canada is van juni tot en met september. In deze maanden zijn de temperaturen aangenaam, zijn de nationale parken goed bereikbaar en kunt u wildlife spotten. Voor wintersport zijn december tot en met maart ideaal.
Wat moet je zeker gezien hebben in West-Canada?
West-Canada zit vol natuurpracht. Rijd bijvoorbeeld over de Icefields Parkway langs Banff en Jasper, bewonder Lake Louise en Moraine Lake, spot wildlife op Vancouver Island, wandel door Yoho National Park en verken bruisend Vancouver. Vergeet Whistler, Okanagan Valley en het ruige Great Bear Rainforest niet.
Hoeveel dagen West-Canada?
Voor een rondreis door West-Canada heeft u minimaal twee weken nodig om de belangrijkste hoogtepunten zoals Vancouver, Banff, Jasper en Vancouver Island te bezoeken. In drie tot vier weken kunt u de reis ontspannen maken en meer natuurgebieden ontdekken.
Wat mag je niet missen in de Rocky Mountains in Canada?
De hoogtepunten van de Canadese Rockies zijn Banff, Jasper, Yoho en Kootenay National Park, met indrukwekkende berglandschappen, helderblauwe meren zoals Lake Louise, Moraine Lake en Peyto Lake en watervallen als Takakkaw Falls. De Icefields Parkway is ongetwijfeld een van de mooiste autoroutes ter wereld. Verder zijn de Rocky Mountains het leefgebied van grizzlyberen, zwarte beren, elanden, wapiti’s, dikhoornschapen en poema’s. Ook komen er wolven, coyotes en steenarenden voor.
Heb ik een visum nodig voor Canada?
Voor Canada heeft u geen visum nodig, maar wel een Electronic Travel Authorization (eTA). Dit geldt voor reizigers met een Nederlands of Belgisch paspoort die per vliegtuig aankomen. De eTA kost ongeveer 7 Canadese dollar en is online aan te vragen. Wij helpen u graag met uw reisvoorbereidingen.
Bieden jullie ook groepsreizen aan?
Nee, bij WRC Reizen bieden we geen groepsreizen aan. Elke rondreis is individueel en op maat gemaakt.
Ontdek unieke ervaringen onderweg

Belevenissen bij deze reis

Hoogtepunten
Toon alles
Zij gingen u al voor Onze referenties
Evelien Rakers uit Diemen Fijne persoonlijke aandacht leidde tot fantastische reis
Mijn zoektocht naar een georganiseerde privéreis naar Nieuw-Zeeland op het internet bracht me naar WRC Reizen. Op hun website vond ik een mooie reis die als uitgangspunt kon dienen. Ik werd heel snel teruggebeld door Famke, die mij over allerlei dingen uitvroeg. Dat gaf meteen een goed gevoel. Ik gaf voorkeuren op en daarmee ging ze aan de slag. We hebben tijdens het samenstellen van de reis veelvuldig persoonlijk en…
Peter en Jacqueline uit Kesteren Top reis
Via WRC boekten wij een 4 weekse camperreis door West Canada. Dit was een georganiseerde reis waarbij de overnachtingen op diverse campinggrounds door WRC zijn geboekt. En dat is echt fijn.De campings zijn divers, van groot en uitgebreid naar basic in het bos. Daarbij kregen wij een roadbook met de nodige informatie en uitgebreide routebeschrijvingen en wat er onderweg allemaal te zien was. Zo kom je naast de bekende plekken…
Ton & Wilma uit den Bosch Geweldige reis en geweldige service.
De deskundigheid en geduld die Judith had, was heel prettig. Zowel voor de reis als na de reis hebben we een prettig contact gehad. Alles was in de puntjes geregeld. We zouden niet weten wat er beter had gekund. De reis was goed, de binnenlandse reizen waren top geregeld, de hotels waren fantastisch. Ook waren de hotels niet ver van de stations af zodat we niet te ver hoefden te…
Eric uit Ottersum super geregeld
Fijne contacten gehad met Judith en Mirjam Onze reis was perfect geboekt, mooie hotels, duidelijke dag tot dag beschrijving, stapsgewijs wat we moesten. Ook het contact in Japan reageerde direct bij een vraag en kwam met een goede oplossing. alles perfect volgens afspraak. Ook de snelle en vriendelijke communicatie was fijn. Mooie zaken gezien in Japan . De prijs is t.o.v. andere aanbieders echt heel gunstig, scheelde echt veel met…
Sharon Vet-Schenk uit Purmerend Het is fijn dat het samenstellen van de reis door wrc reizen wordt gedaan.
Ik geef aan wat ik voor ogen heb en Joanne maakt daar een reis voorstel van. Dit gaat allemaal via de mail en je kan naar wens aanpassingen laten doen. Alles wordt geregeld. Hotel boeking, taxi, shuttlebus. Fraserway is ook een fijn bedrijf waar je zeer vriendelijk wordt geholpen. Ik vind het ook prettig dat er met klm wordt gevlogen. We gaan zeker nog eens naar Canada en dan zal…
Esther uit Amstelveen Fantastische reis met goede uitvalsbases
Recent hebben we via WRC een reis gemaakt naar Washington en New York. In beide steden had WRC een hotel gereserveerd op een toplocatie. Zo konden we vanuit een goede uitvalsbasis beide steden verkennen. We zijn al meerdere keren met WRC op reis geweest en onze ervaring is dat zij precies de goede plekjes weten te vinden en reserveren, waardoor je een goed geregelde en ontspannen vakantie hebt.
Joyce uit Purmerend Wat een fantastische reis naar Japan!
Judith van WRC heeft voor mij en mijn tienerzonen een geweldige Japan reis samengesteld. We vlogen op Tokyo en verbleven daar in een heerlijk hotel in de prachtige wijk Asakusa, vlak bij de metro en Senso-ji. Met de metro en te voet hebben we Tokyo verkend, wat een fantastische mix van oud en hypermodern. Daarna met de trein naar Hakone in de bergen. Mount Fuji gezien, de Hakone-loop gedaan en…
Stephan de Reuver uit wanneperveen Super georganiseerd met ruimte voor jezelf
Vanaf de aankomst in Tokio tot de terugreis vanuit Osaka alleen maar kunnen genieten van deze goed georganiseerde reis bij WRC. De juiste hotels op goede locaties. In 1 woord top
Truus uit Cromstrijen Onze droomreis naar Nieuw-Zeeland perfect verzorgd door WCR!
WCR heeft voor ons een prachtige reis in elkaar gezet waarbij onze wensen centraal stonden. De autohuur en accommodaties waren uitstekend geregeld. Toen we in Nieuw-Zeeland te maken kregen met wegafsluitingen door hevige regen, werd er direct geschakeld. Het contact met de lokale agent was prima en alles werd keurig opgelost. Een betrouwbare organisatie die we zeker aanbevelen!
Coby en Gé Barendregt uit Berkel-Enschot Het was weer een fantastische reis
Wederom weer genoten van de reis naar Tasmanië en Bali geregeld door WRC. Net als alle voorgaande keren was alles weer top geregeld. Van het vliegen, de hotels, excursies tot de privé chauffeurs op Bali. Dat is wat je noemt ontzorgen omdat alles gewoon perfect geregeld is. Vanaf het moment dat we reis gaan bedenken wordt er meegedacht, krijg je goed advies, heldere communicatie. Zaken die uitgezocht moeten worden pakt…
Laat u verder inspireren

Meer rondreizen in Canada

Schrijf u nu in voor een gezonde dosis reisinspiratie WRC Nieuwsbrief

Altijd op de hoogte blijven van het laatste reisnieuws? Meld u dan nu aan!

Aanmelden